International Edremit Photo Festival

Meral Kantur

Balıkesir’de doğdu. İlk – Orta – Lise eğitimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksek Okulundan mezun oldu. Evli olup Edremit’te yaşamaktadır. Mesleğiyle ilgili muhtelif proje çalışmaları yaptı. Mobilya tasarımı üzerine çalışmaya başladı ve kendi mobilya atölyesinde uzun bir süre kendi tasarladığı mobilyaları üretti ve kendi mağazasında pazarladı.

Fotoğrafa ilgisi, kendi ürettiği mobilyaların fotoğraflarını çekme ve mekanı fotoğrafa hazırlama çalışmaları ile başladı. 2018 yılında, Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD)  ile tanıştıktan sonra fotoğrafa olan ilgisi daha da arttı.

Emekli olduktan sonra, doğa yürüyüşleri ve fotoğraf çekmek hayatının büyük bir parçası oldu. EDFOD’da aldığı eğitimlerle, yeteneğini geliştirme fırsatı buldu.
Fotoğrafları EDFOD tarafından düzenlenen pek çok karma sergide ve EDFOD’un üyeleri ile katıldığı ulusal ve uluslararası etkinliklerde sergilendi. EDFOD Sanal Sergi Salonunda “Doğa ile Başbaşa” isimli ilk kişisel sergisini açtı.

Halen Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD) Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

Sayfayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz