International Edremit Photo Festival

1'nci Uluslararası Edremit Fotoğraf Festivali Hakkında

1’nci Uluslararası Fotoğraf Festivali’ne hoş geldiniz.

Uluslararası Edremit Fotoğraf Festivali’ni başlatma fikri yıllar önce ortaya çıktı. Düşüncemiz bunu, dünyanın her yerinden fotoğrafçıların çalışmalarını paylaşmak ve aynı zamanda herkesin bir araya gelerek tanışmalarını sağlayacak, tecrübelerini paylaşacakları bir platform olarak kullanmaktı. Ancak Küresel olarak yaşadığımız Covid-19 pandemisi nedeniyle günlük hayatımız bozuldu, çoğumuz yaklaşık iki yıl boyunca fotoğraf seyahatlerimizi bir kenara bıraktık ve gelişen şartlar bunun yüz yüze yapılmasını çok zorlaştırdı.

Bu yıl kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyetinin 100’ncü kuruluş yıl dönümünü kutlamaları kapsamında festivalimizi yapmaya karar verdik ve bu yılki Uluslararası Edremit Fotoğraf Festivali’nin teması “FOTOĞRAFIM” olarak belirledik.

Fotoğrafçılar; fotoğraf kulüplerini, yarışmalarını, onurları veya ayrıcalıkları olan büyük fotoğraf organizasyonlarını, fotoğraftaki değişen teknoloji takip etmeli, trendler ve ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapmalı, bunları takip etmeye devam etmelidir. Farklı kıtalardaki birçok farklı ülkede, farklı kültürlere sahip birçok organizasyon ve kulüpte çeşitliliğe sahip olmak iyidir ve bu dijital dünyada bir arada var olmak ve işbirliği yapmak için hepsi birlikte çalışmalıdır.

EDFOD’da fotoğraf sanatını yaygınlaştırmak ve geliştirmek için kalbimizin derinliklerinden hizmet ediyoruz. Fotoğrafçılığın eğlencesini ve neşesini izleyiciye ulaştırmaya çalışmak için buradayız. 

Bu festival, herhangi bir sponsor ve reklam geliri olmadan yapılmaktadır. Sonraki festivalleri daha büyük ve daha iyi hale getirmek için sponsorlar ve reklam verenlere sahip olmayı umuyoruz. İnanıyorum ki herkesin desteğiyle bunu gerçekleştirebiliriz.

Şimdi, festivalinin tadını çıkaralım, 1’nci Uluslararası Edremit Fotoğraf Festivaline hoş geldiniz.

Özcan ŞİMŞEK

Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD) Başkanı
AFIAP, QPSA, HIUP, Hon.ASAP, Hon.FSAP, Hon.FCPA, Hon.F.Nobel/Platinium, Hon.VEDIC, Hon.WPAI, Hon.GMPIPC, FRPA.GNG, Hon.MPMP

Sayfayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz